Interrestant: Google Chrome Extensies op komst
Geschreven door Leander Snijders woensdag, 25 november 2009 13:34
Google heeft een Chrome Extension Gallery opengesteld voor ontwikkelaars. Dit betekend dat iedereen nu extensies kan uploaden. Google zegt dat het de upload stroom vroeg beschikbaar wil maken zodat ontwikkelaars voldoende tijd hebben om hun extensies te publiceren vóór de volledige lancering door Google.
Uploaden
"Zodra een extensie is geüpload, zorgt de gallery voor het comprimeren en de ondertekening", zegt Google-software engineer Lei Zheng." Het updaten van een extensie is ook ongeloogelijk eenvoudig - alles wat een ontwikkelaar moet doen is een nieuw bestand in de gallery uploaden. Om ontwikkelaars verder te helpen zijn we van plan de komende dagen de gallery open te stellen voor een kleine groep van trusted testers. Dit zal ontwikkelaars helpen met inzichten en bug rapporten die het mogelijk maken hun extensies direct correct op te leveren voor onze beta launch."

Google geeft de volgende tips voor het uploaden van extensies:
- Upload een ZIP-bestand van uw extensie map, niet een verpakt CRX-bestand.
- Neem een goed ontworpen product pictogram in uw manifest (meer info).
- Na het uploaden van je extensie, moet je een gedetailleerde beschrijving, evenals screenshots of een YouTube-video van uw extensie in actie toevoegen.
Het review proces is in de meeste gevallen volledig geautomatiseerd. Google zal de extensies die ook een NPAPI component bevatten handmatig controleren en ook alle content scripts die "file://" url's bevatten. Ontwikkelaars moeten Google vanwege veiligheidsredenen aanvullende informatie geven voor deze extensies.
Meer weten?
Informatie over hoe je extensies voor Chrome kunt schrijven kan hier worden gevonden. Google zegt dat alle soorten extensies welkom zijn, zolang ze voldoen aan de voorwaarden van de dienstverlening.


